Виставка малюнків "Земля - наш спільний дім"

/Files/images/2022-2023_nr/den_zeml/земля.jpg Вперше День Землі був відзначений у 1970 році, і з того часу його проводять щороку. Це свято чистої Води, Землі й Повітря, яке має на меті об’єднати людей планети для захисту навколишнього природного середовища, привернути увагу до екологічних проблем нашої планети. Цей день – нагадування про екологічні катастрофи, день, коли кожна людина має можливість замислитися над тим, що вона може зробити для розв’язання екологічних проблем.

/Files/images/2022-2023_nr/den_zeml/День Землі (10).jpg /Files/images/2022-2023_nr/den_zeml/День Землі (1).jpg Цікавою є історія походження цього свята. Вона пов’язана з ім’ям Джона Мортона – адміністратора штату Небраска на півночі американського континенту, який наприкінці ХІХ століття, переїхавши до цього штату, звернув увагу на факт, що поодинокі дерева пустельної території штату вирубували для будівництва житлових будинків та їх опалення. Джон Мортон запропонував проведення дня, присвяченого благоустрою, із заохоченням призами тих, хто посадить найбільше дерев. Лише за один день було висаджено понад 1 млн дерев. Після цього у 1882 році в штаті Небраска 22 квітня було проголошено офіційним святом – Днем Дерева.

/Files/images/2022-2023_nr/den_zeml/День Землі (2).jpg Зміст цього свята розширився у 1970 році, і ідея виросла в День Землі, який став загальнонаціональним. А вже через рік, у 1971 році, ООН офіційно визнало це свято, і воно стало всесвітнім.

/Files/images/2022-2023_nr/den_zeml/День Землі (3).jpg Подібних свят навесні відразу два – одне відзначають у День весняного рівнодення, 20 березня, а друге – 22 квітня. Різниця між ними в тематиці: перше присвячене гуманістичній спрямованості, друге – екологічній. 20 березня було затверджено й офіційно обрано в 1971 році. Символізм полягає в тому, що саме у день весняного рівнодення, коли змінюється біологічний ритм планети, вона переходить на новий виток розвитку. Пробуджується і оновлюється природа.

/Files/images/2022-2023_nr/den_zeml/День Землі (4).jpg /Files/images/2022-2023_nr/den_zeml/День Землі (5).jpg У День Землі в різних країнах за традицією звучить Дзвін Миру, закликаючи людей Землі відчути всепланетну спільність і докласти зусиль для захисту миру на планеті та збереження краси нашого спільного дому. Дзвін Миру – символ спокою, мирного життя та дружби, вічного братерства й солідарності народів. І в той же час – це заклик до дії в ім’я збереження Миру, життя на Землі.

/Files/images/2022-2023_nr/den_zeml/День Землі (6).jpg Саме тому святкування цього свята є дуже актуальним і затребуваним цьогоріч в Україні.

З нагоди Всесвітнього Дня Землі у фойє гімназії пройшла виставка дитячих малюнків. /Files/images/2022-2023_nr/den_zeml/День Землі (8).jpg

Кiлькiсть переглядiв: 98

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.