*************************************************************************
Безпека при ракетному обстрілі: де ховатися і як підготуватися?
Як діяти під час ракетних обстрілів, де ховатися, що обов’язково має бути з собою, що робити якщо вибух стався поруч та якщо потрапив під завал.
Відповіді на ці запитання та більше інформації можна прочитати тут...
*************************************************************************
Звуки війни: як допомогти дитині не боятися сирени й гучного гуркоту
Підтримати дитину і допомогти їй впоратися зі страхом допоможуть поради дитячої й сімейної психологині Світлана Ройз. Вона, зокрема, радить діяти за таким алгоритмом:
- Нормалізація
Дорослий фіксує і пояснює ситуацію:
«Я бачу, що ти боїшся. Цей звук справді лякає, але він означає, що наші ЗСУ зафіксували загрозу і зараз її знешкоджують. Про нашу безпеку дбають – тож і нам треба подбати про себе і йти в укриття».
- Підтримка
Дорослий сигналізує дитині про підтримку й пропонує дію:
«Я з тобою і буду з тобою весь час. Хочеш, я візьму тебе на руки, а ти візьмеш свою іграшку (воду, домашнього улюбленця)?»
- Завершення
Дорослий акцентує, що загроза минула, і відзначає силу дитини:
«Все минулося. Ми в безпеці. Спасибі, ти був (була) таким сміливим, міцним. Ми чули так багато гучних звуків (їх можна назвати), але ми впорались».
Більше інформації можна дізнатися тут...
*************************************************************************
ПАМ’ЯТКА
для учнів та батьків на період
зимових канікул в умовах воєнного стану
ШАНОВНІ БАТЬКИ!
Зимові канікули у Вільненській гімназії триватимуть з 01.01.2023 по 14.01.2024 р.
1. Не залишайте дітей без догляду. Знайте, де і з ким бувають Ваші діти, чим вони займаються. Контролюйте час перебування дитини із смартфоном у режимі онлайн. Контролюйте й своє онлайн-життя у мережі, показуйте позитивний приклад для дітей та дотримуйтесь УСІ правил цифрового етикету. Перевіряйте, які сайти, соціальні мережі, програми доступні до користування вашою дитиною, переглядайте історії пошуків та зверніть увагу на кількість аккаунтів наявних у гаджеті Вашої дитини. Все це заради її ж власної безпеки та Вашого спокою!
2. Відпускаючи дитину на прогулянку, нагадайте їй, що війна триває, нагадайте про правила дорожнього руху, про правила поведінки в громадських місцях, а також про правила безпечного спілкування з однолітками та незнайомими людьми.
3. Постійно нагадуйте про правила власної безпеки.
4. Не допускайте, щоб Ваші діти були учасниками злочину, зловживали алкоголем, цигарками та іншими шкідливими для здоров’я речовинами.
5. Слідкуйте, де гуляють ваші діти. Нагадайте про небезпеку перебування біля старих та аварійних будівель, підвалів. Статистика зниклих безвісти дітей та дорослих у період війни, на жаль, не зменшилась.
6. Не дозволяйте відходити далеко від будинку, особливо за межі села.
7. Забороніть ходити на водойми кататися на кризі!!! Це небезпечно! А інколи і востаннє.
8. Не забувайте про заходи безпеки в умовах епідемії грипу та застуди та про правила особистої гігієни.
УЧЕНЬ!
Передбачай-уникай-дій!!!
1.Постійно дотримуйся правил дорожнього руху, ОСОБЛИВО ВЗИМКУ! Ніколи не порушуй їх, це небезпечно для життя. Переходь вулицю тільки у відведених місцях. Не влаштовуй ігри на проїжджій частині вулиці. Потурбуйся, щоб в умовах поганої видимості, ваш одяг/взуття/аксесуари були оснащенні світловідбивачами.
2. В умовах воєнного стану, якщо вас відпустили батьки погуляти не далеко біля дому, то не затримуйся до темряви на вулиці! Під час прогулянок ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ гуляти за межами села та далеко відходити від своїх домівок.
3. Не чіпай безпритульних/чужих/диких тварин. Спілкування з ними може призводити до нещасних випадків.
4. Контролюйте своє життя “онлайн”!!! Не виставляйте на своїх сторінках незрозумілі фото, які б привертали зайву негативну увагу; додавайте “у друзі” лише перевірених людей, яких ви точно знаєте в реальному житті; в умовах воєнного стану НЕ ДОПУСКАЄТЬСЯ в онлайн-середовищі: фотографувати стратегічні/цивільні об’єкти та опубліковувати їх у мережі, фотографувати та знімати на відео рух військової техніки, військових і опубліковувати їх у мережі; розповідати по телефону в месенджерах “де прилетіло”, “куди прилетіло”, розміщення та локації військових.
3. ЗНАЙ, що булінг та кібербулінг — це насилля, яке карається Законом України!
5. Не грайся з вогнем у приміщенні та на природі, обережно поводься із легкозаймистими предметами/речовинами. Будь обережний з газом та газовою плитою!
7. Будь обережним під час користування обігрівачами. Не залишай їх без нагляду, тримай подалі від меблів (1м), не використовуй не справні та не суши на них речі!
8. Будь обережний з електроприладами. Не торкайся оголених проводів, не користуйся пошкодженими розетками та не експлуатуй несправні електроприлади. Виходячи з дому, перевіряй, щоб усі електропобутові прилади були відключені.
9. Особливо будь обережним, коли вимикають світло! Не залишай без нагляду увімкнені електроприлади, новорічну іллюмінацію!!! Коли раптом зникло світло — повідом батьків та проконтролюй, щоб уся електрика будинку була переведена у безпечний режим (вимкнути з розетки). Після відновлення електропостачання не вмикай одразу усі прилади в мережу — це може призвести до перенавантаження мережі, пожежі, замикання.
10.Під час відсутності електроенергії тривалий проміжок часу, вмій правильно користуватися ліхтарем та свічкою.
11. Під час планування часу на новорічні свята враховуйте дію комендантської години! Пам’ятайте, що за порушення правил поведінки під час комендантської години, ви можете бути притягнуті до штрафних покарань.
12. Не забувай про безпеку життя, коли опиняєшся в автономній ситуації (сам(-а) вдома). Пам’ятай, що злочинцем може бути не тільки чоловік, а й жінка, дівчина, підліток, ровесник твій і навіть людина похилого віку. Нікому не розповідай про те, що і де вдома лежить; не розповідай про майбутні плани та поїздки; не вихваляйся та не хизуйся майном, дорогими речами, грошима; нікому не повідомляй місця зберігання своїх цінних документів чи ключів від будинку.
13. Дотримуйся правил безпеки біля водойм взимку. Лід є дуже небезпечною “забавою”! Вода помилок не пробачає! БЕЗ ДОРОСЛИХ ДО ВОДОЙМ НЕ ПІДХОДИТИ!!!
14. Не чіпай невідомі тобі предмети. При виявленні вибухонебезпечних предметів, повідом дорослих.
15. Пам’ятайте, що війна ще не завершилась. Тиша та спокій у нашому селі - це Божа милість та робота наших хлопців на передовій. Тому, давайте робити добрі, обдумані та корисні справи разом, щоб наближати перемогу та мир на наші землі.
Під час канікул відповідальність за життя та здоров’я дітей
несуть батьки!
І нехай ці канікули принесуть лише радість!
Миру, щастя та здоров’я у Новому 2024 році!
*************************************************************************
Про порядок дій у разі аварії на атомній електростанції
1. Що робити у разі радіаційної аварії?
2. Пам’ятка: йодна профілактика у разі радіаційної аварії
3. Що слід мати вдома, щоб захиститися від наслідків радіаційної аварії
*************************************************************************
Безпечні літні канікули 2023.
Ось і розпочинаються літні канікули. Як завжди, кожен з нас проведе їх по різному. Подорожі, екскурсії, море, гори, походи, багато друзів - все це чекає на вас влітку. Бажаємо усім гарного відпочинку, яскравих вражень, незабутніх зустрічей, захоплюючих мандрівок!
Але також закликаємо Вас завжди пам`ятати елементарні правила безпеки, щоб літній відпочинок не був зіпсований.
Безпечні літні канікули 2023
************************************************************************************
Правила поведінки під час повені та паводку
*************************************************************************************
Правила поведінки на весняних канікулах 2023. Інструктаж з техніки безпеки для вчителя
********************************************************************************************
СЕРЕД УКРАЇНСЬКИХ ПІДЛІТКІВ ШИРИТЬСЯ НЕБЕЗПЕЧНА РОСІЙСЬКА СУБКУЛЬТУРА ПІД НАЗВОЮ ПВК «РЕДАН»
Більше інформації можна дізнатися тут...
**********************************************************************************
Все про мінну безпеку для: дорослих, вчителів, підлітків, дітей молодшого віку, - ДСНС України
Україна увійшла до переліку країн, найбільш забруднених мінами. Щоб зменшити ризики поранення чи загибелі дітей, ДСНС України спільно з Дитячим фондом ООН UNICEF Ukraine, Міністерством освіти і науки та МВС започаткували роботу вебсайту «Все про мінну безпеку» для батьків, вчителів та дітей.
«30% нашої держави забруднені вибухонебезпечними предметами. Діти є особливою групою ризику, адже їхня цікавість чи неуважність можуть коштувати їм життя. Тому зараз надзвичайно важливо навчати дітей та їхніх батьків правил мінної безпеки», — сказав директор Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС Олександр Чекригін.
Згаданий ресурс містить чотири розділи:
✔для батьків;
✔вчителів;
✔підлітків ;
✔дітей.
Докладніше з роботою сайту можна ознайомитися за посиланням: https://bit.ly/3XTC16Nwym-1677247567099
**************************************************************************************************
Правила мінної безпеки.
«Дивись, куди ідеш»: ТНМК та ДСНС України випустили композицію про правила мінної безпеки
ТНМК - Дивись, куди ідеш [Official Video]
Коментарi